Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Archiwum

Dofinansowanie dla Muzeum

Dofinansowanie dla Muzeum

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 20.03.2014

Modernizacja Muzeum Rybołówstwa w Helu, nowy obraz Epsteina oraz inwentaryzacja wraków z Zatoki Gdańskiej – te trzy inwestycje otrzymają w 2014 roku dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Porcelanowiec w trójwymiarze

Porcelanowiec w trójwymiarze

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 12.03.2014

Odkryty w 1965 roku przez załogę statku „Czapla” Polskiego Ratownictwa Okrętowego, zlokalizowany ostatecznie w 2009 roku przez Marynarkę Wojenną RP – dziś Wrak F53.27 z Zatoki Gdańskiej zwany "Porcelanowcem" odkrywa swoje tajemnice w technologii 3D.


Pracownia digitalizacji 2D Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 31.12.2013

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku rozbudowuje od 2008 roku infrastrukturę techniczną na potrzeby digitalizacji fotograficznej 2D. Kluczowe znaczenie dla rozbudowy pracowni w ostatnich latach ma Wieloletni Program Rządowy "Kultura+".


Pierwsze dwa miesiące realizacji projektu "Centralne Muzeum Morskie - Cyfrowe Muzeum Morskie (etap 2)" w ramach WPR Kultura+

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 08.11.2013

Opis rozpoczętych i zrealizowanych działań w ramach projektu "Centralne Muzeum Morskie – Cyfrowe Muzeum Morskie (etap 2)" finansowanego ze środków Wieloletniego Programu Rządowego "Kultura+", priorytet digitalizacja.


"Centralne Muzeum Morskie - Cyfrowe Muzeum Morskie (etap 2)" w ramach Wieloletniego Programu Rządowego Kultura+, priorytet digitalizacja

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 31.10.2013

Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku z projektem "Centralne Muzeum Morskie - Cyfrowe Muzeum Morskie (etap 2)" zostało sklasyfikowane na 12 miejscu wśród instytucji aplikujących do Wieloletniego Programu Rządowego "Kultura+" priorytet digitalizacja w pierwszym naborze w 2013 roku. Dofinansowanie ze środków programu otrzymały 42 instytucje, a wśród nich 11 muzeów, przy czym wniosek CMM otrzymał 84 punkty i wśród tych ostatnich znalazł się na drugim miejscu pod względem ilości przyznanych punktów.


autor: Notis Palermos

"Bitwa pod Salaminą". Wykład prof. Ewy Wipszyckiej w OKM

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 25.10.2013

- Do czego nam potrzebna wiedza o starożytności? W codziennym życiu – do niczego. Jednak gatunek ludzki cechuje ciekawość. Większość pytań, jakie sobie stawia nauka, nie ma innych uzasadnień – twierdzi prof. Ewa Wipszycka, która 29 października 2013 r. o godz. 17 w Ośrodku Kultury Morskiej zaspokoi Państwa ciekawość na temat bitwy pod Salaminą.


Ze zbiorów Archiwum Państwowego w Gdańsku

Wykład w Ośrodku Kultury Morskiej

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 24.09.2013

"Wrak okrętu SOLEN i eksploracja zabytków" to tytuł dzisiejszego wykładu, który wygłosi dr Elżbieta Wróblewska, kierownik Działu Historii Żeglugi i Handlu Morskiego CMM.


Specjalny program plenerowy na nabrzeżu Ołowianki z okazji zakończenia wystawy Do Abordażu

Specjalny program plenerowy na nabrzeżu Ołowianki z okazji zakończenia wystawy „Do Abordażu!”

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 18.09.2013

W sobotę, 28 września 2013 r, nabrzeże przy Spichlerzach na wyspie Ołowiance zaatakuje łódź kaperska. Pomimo wysiłków i poświęcenia obrońców, korsarze wedrą się na ląd i ustanowią swoje rządy.


Ze zbiorów Archiwum Państwowego w Gdańsku

Wrak okrętu "Solen" i eksploracja zabytków

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 16.09.2013

Tradycyjnie, w ostatni wtorek miesiąca tj. 24 września zapraszamy na kolejny wykład towarzyszący kończącej się wystawie "Do Abordażu!". Poprowadzi go dr Elżbieta Wróblewska, kierownik Działu Historii Żeglugi i Handlu Morskiego CMM, która opowie o historii wraka "Solena" i znaczeniu wydobytych z niego zabytków.


Wystawa Do Abordażu! – tylko do 29 września

Wystawa "Do Abordażu!" – tylko do 29 września

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 09.09.2013

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia tej wyjątkowej wystawy. Z okazji jej zakończenia przygotowaliśmy specjalny program w wykonaniu Garnizonu Gdańsk Krzysztofa Kucharskiego, który zostanie zaprezentowany 28 września (sobota) na nabrzeżu i w Spichlerzach na Ołowiance.


Gdynia. Feliks Michał Wygrzywalski

"Gdynia" Feliksa Michała Wygrzywalskiego już w kolekcji CMM

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 06.09.2013

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 4 września 2013 r. Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku kupiło obraz Feliksa Michała Wygrzywalskiego "Gdynia".


Morska technika wojskowa w średniowieczu

Morska technika wojskowa w średniowieczu

Kategoria: Projekty -> Projekty MKiDN

Publikacja: 23.08.2013

W kolejnym wykładzie towarzyszącym wystawie "Do Abordażu!", na który zapraszamy już w najbliższy wtorek, dr hab. Waldemar Ossowski, pracownik Działu Badań Podwodnych CMM przedstawi ostatnie wyniki badań z zakresu archeologii morskiej w Europie Północnej, prowadzone w ostatnich dekadach.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+