Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Archiwum

Fjord i szkutnictwo na Hanse Sail

Fjord i szkutnictwo na Hanse Sail

Kategoria: Projekty -> Morskie dziedzictwo NO/PL

Publikacja: 14.08.2014

Cztery dni pracownicy z Narodowego Muzeum Morskiego spędzili na festiwalu żeglarskim Hanse Sail w Rostocku, promując, w ramach projektu "Morskie dziedzictwo kulturowe Polski i Norwegii", tradycyjne techniki rzemiosł morskich.


Dobre praktyki w Gratangen

Dobre praktyki w Gratangen

Kategoria: Projekty -> Morskie dziedzictwo NO/PL

Publikacja: 05.06.2014

W drugiej połowie maja 2014 roku w Północno-Norweskim Centrum Renowacji Statków (North Norwegian Ship Preservation Center) w Gratangen koło Narviku odbyły się warsztaty poświęcone nowoczesnym technikom dokumentacji zabytkowych jednostek pływających.


Szczęśliwa załoga: Maciej Flis, Kuba Adamczak (NMM) Ingunn Undrum (Hardanger Fartøyvernsenter).

Norweskie szkolenie pod znakiem tradycji

Kategoria: Projekty -> Morskie dziedzictwo NO/PL

Publikacja: 03.04.2014

W listopadzie i w grudniu ubiegłego roku pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku spędzili dwa tygodnie w norweskiej miejscowości Norheimsund, poznając tradycyjne metody szkutnictwa, powroźnictwa oraz podstawy remontu małych łodzi drewnianych.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+