Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Świat kolei małych i dużych

23.06.2006 |

Wyślij wiadomość |


Świat kolei małych i dużych

Dla każdego małego i dużego mężczyzny jedną z zabawek, tych najbardziej wymarzonych, które pamięta się na całe życie jest kolejka. Każdy z pewnością pamięta emocje, jakie towarzyszyły rozpakowywaniu pudła znalezionego pod choinką, układaniu zawiłych esów i floresów z torów, ustawianiu lokomotywy i wagoników na odpowiednich miejscach i puszczaniu w ruch całej maszynerii, która ze świstem krążyła po pokoju. Dla wszystkich tych, którym nieobce są takie wspomnienia otworzyliśmy wystawę pt. "Świat kolei małych i dużych".

Zapraszamy do zanurzenia się w świat dzieciństwa, a także wzbogacenia swojej wiedzy na tematy modelarskie i kolejowe.
Wystawie tej patronuje Wojewoda Pomorski Piotr Ołowski, a powstała ona przy współpracy Centralnego Muzeum Morskiego i Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych w Gdyni. Na ekspozycji pokazane zostaną makiety kolejek, zaprezentujemy także prezentację łączącą obraz i dźwięk, która przybliży zwiedzającym trudy pracy nad tworzeniem makiet kolejowych, przedstawimy także sylwetki modelarzy zrzeszonych w Pomorskim Towarzystwie Miłośników Kolei Żelaznych, autorów prezentowanych makiet.

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania!  


"Świat kolei małych i dużych"
Spichlerze na Ołowiance 30.06.2006 - 3.09.2006r.

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+