Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Return

07.06.2005 |

Wyślij wiadomość |


Return

Wystawa szwedzkiej malarki Ann Frossen w Spichlerzach na Ołowiance. Ekspozycja zatytułowana "Return" (Powrót) została sprowadzona przez Centralne Muzeum Morskie ze Szwecji. Tytuł wystawy nawiązuje do wydarzenia, jakim była poprzednia ekspozycja artystki, zatytułowana "Mare Animae", eksponowana w CMM dziesięć lat temu.

Autorka - Ann Frossen, urodziła się w Sztokholmie w 1953 roku. W latach 1973 - 74 studiowała w Paryżu w Ecoles de la Haute Couture Parisienne. Współpracowała także z teatrami przygotowując kostiumy do sztuk Augusta Strindberga. W latach 1980 - 81 studiowała malarstwo realistyczne w La Grand Chaumiere.

Od 1986 roku poświęciła się wyłącznie malowaniu. Jest reprezentantką postmodernizmu. Motywy akwatyczne pojawiają się w jej twórczości zarówno w ujęciu abstrakcyjnym, jak i realistycznym. W swojej twórczości próbuje podjąć dialog z wizją morza stworzoną przez szwedzkiego pisarza i artystę - Augusta Strindberga.

Prace swe eksponowała na wystawach zbiorowych malarstwa abstrakcyjnego i realistycznego oraz indywidualnych w Szwecji i wielu miastach Europy.


"Return"
Spichlerze na Ołowiance" 14.06.2005-31.08.2005


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+