Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Rafa

31.08.2005 |

Wyślij wiadomość |


Rafa

Malarstwo i grafika Wojciecha Kostiuka, tworzą wystawę którą można zobaczyć w Spichlerzach na Ołowiance.

Studiował w PWSSP w Gdańsku, w pracowni doc. Massalskiej. Dyplom uzyskał w 1981 roku. Zajmuje się grafiką warsztatową, malarstwem. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Prace Wojciecha Kostiuka balansują na granicy jawy i snu.

Kolorowe, nasycone barwą prace pokazywane na wystawie są zaskoczeniem dla wszystkich, którzy do tej pory znali artystę jako rzemieślnika czarnej sztuki - grafiki.
Tematycznie prace również odbiegają od znanego ulubionego wątku artysty wątku śmierć - życie. Kolorowa odmiana grafiki stosowanej przez Kostiuka - intaglio, zapowiadała przemianę, do której artysta przygotowywał się bardzo długo.
Prace, które mamy przyjemność Państwu zaprezentować powstawały w ciągu 7 lat Trud i radość tworzenia artysty przemieniły się w interesującą formę. Ubogie w formie kawałki sznurków, piasek, suche liście poddane pracy Kostiuka zmieniły swój przekaz. Nabrały kolorów, egzotyczności, radości. Stały się integralną częścią "Rafy", dnem morskim, w którym kryją się tajemnice.


"Rafa"
Spichlerze na Ołowiance" 2.09.2005 - 01.02.2006


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+