Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Poniedziałki pełne inspiracji – wystawa prac uczestniczek warsztatów plastycznych

30.11.2017 |

Wyślij wiadomość |


Teresa Milczarz, "Stare miasto"

Czy lubicie poniedziałki? My bardzo, bo właśnie w ten dzień tygodnia, na warsztatach plastycznych 60+ "Lubię poniedziałki", powstają niezwykłe prace. Zapraszamy na wystawę "Inspiracje", którą będzie można zwiedzać od 5 grudnia 2017 r. w siedzibie głównej NMM – Spichlerzach na Ołowiance.

Na wystawie prezentujemy prace uczestniczek warsztatów plastycznych prowadzonych przez Barbarę Wojczuk-Krystek z Działu Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. – Nasze artystki rekrutują się z grupy 60+, ale nie można odmówić im radości tworzenia, łatwości w odkrywaniu własnego potencjału artystycznego i bardzo młodzieńczego sposobu patrzenia na świat – mówi Barbara Wojczuk-Krystek. Tytułowymi inspiracjami dla autorek prezentowanych prac były nie tylko warsztaty i wystawy sztuki marynistycznej w Muzeum. Tematyka prac jest tak różnorodna, jak różnorodne są zastosowane środki wyrazu, techniki i style.

Uczestniczki zajęć są już doświadczonymi malarkami i rysowniczkami, a wystawa podsumowuje ich dotychczasowe osiągnięcia na polu sztuki. Wiedza techniczna i artystyczna, pogłębiana podczas warsztatów muzealnych, łączy się z doświadczeniem, naturalnym talentem i wrażliwością na piękno.


Inspracje


"Inspiracje"
Spichlerze na Ołowiance
5.12.2017 - 31.03.2018


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+