Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Chińska rewizyta

05.05.2006 |

Wyślij wiadomość |


Chińska rewizyta

Zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy czasowej w Sali Dolomitowej w Centralnym Muzeum Morskim w Gdańsku. Jest to wystawa: "Szanghaj - miasto portowe nad rzeką Huangpu".

Wystawa została przygotowana przez Archiwum Miejskie w Szanghaju. Prezentuje związki trzeciego, co do wielkości, portu morskiego na świecie, nazywanego Paryżem Wschodu lub Królową Orientu z przepływającą przez niego rzeką Huangpu.

W grudniu ubiegłego roku w Szanghaju gościła polska ekspozycja pt. "Wisła w dziejach Gdańska i Powiśla", której twórcami byli pracownicy Archiwum Państwowego w Gdańsku oraz Centralnego Muzeum Morskiego.

Oba przedsięwzięcia pragnęły pokazać na swoich narodowych przykładach związki wielkich aglomeracji miejskich z ich naturalnym otoczeniem, jego wpływ na rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny miast na przestrzeni wieków.

Rola rzek w procesach miastotwórczych była tak wielka, że tak Huangpu jak i Wisła odegrały niemalże symboliczną i ponadczasową rolę w rozwoju cywilizacyjnym regionów przez które płyną.
W najbliższy czasie w salach Składu Kolonialnego zostanie zaprezentowana wystawa o Wiśle.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!


"Szanghaj - miasto portowe nad rzeką Huangpu"
Spichlerze na Ołowiance 17.05.2006 - 07.09.2006 r.

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+