Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Otwieramy! Na początek Spichlerze!

13.05.2020 |

Wyślij wiadomość |


Po dwumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku na nowo zaprasza zwiedzających do swoich oddziałów. Jako pierwsze – w sobotę, 16 maja 2020 roku - otwarte zostaną Spichlerze na Ołowiance, siedziba główna muzeum.


W Spichlerzach na Ołowiance zwiedzić można przekrojową wystawę historyczną o morskich dziejach Polski, ekspozycję poświęconą archeologii i nurkowaniu, galerię morską z dziełami największych marynistów, a także nową wystawę czasową "Puck, 10 lutego 1920 oczami świadków".


W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników w muzeum wprowadzony zostaje nowy regulamin zwiedzania, określający procedury poruszania się po obiektach. NMM, tak jak inne instytucje kultury, wprowadza też procedury sanitarne, gwarantujące bezpieczeństwo zwiedzających. Wejście do muzeum możliwe będzie w maseczce zakrywającej nos i usta. Osoby bez rękawiczek po wejściu do muzeum proszone będą o zdezynfekowanie rąk płynem dostępnym przy szatni.


- Muzeum bez zwiedzających jest tylko budynkiem z eksponatami, dlatego bardzo się cieszymy na ponowne odwiedziny zwiedzających. Zależy nam, żeby goście czuli się u nas dobrze i aby nie odczuli utrudnień w związku z pobytem w naszych oddziałach – mówi dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego, dr Robert Domżał - Przygotowujemy się też do otwarcia w przyszłym tygodniu Ośrodka Kultury Morskiej, Żurawia, następnie naszych statków – Sołdka i Daru Pomorza w Gdyni oraz oddziałów w Tczewie, w Helu i w Kątach Rybackich Pierwsze dziesięć osób, które 16 maja 2020 roku odwiedzą Spichlerze na Ołowiance, dostaną małe podarunki, w ramach podziękowań od muzeum.Partnerzy