Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Statek muzeum "Sołdek" zamknięty dla zwiedzająch

Uprzejmie informujemy, że z dniem 5 października 2020 roku statek muzeum "Sołdek" został zamknięty dla zwiedzających.

Ten wpis jest archiwalny.

Morskie opowieści

01.06.2005 |

Wyślij wiadomość |


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi pracami laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat historii Gdańska i specyfiki regionu morskiego. Co roku CMM prezentuje ww. prace na pokładzie statku - muzeum "Sołdek".

Na konkurs nadesłano 1323 prace z 9 województw Polski z 74 placówek obejmujących: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i placówki pracy pozaszkolnej. Uczniowie zaprezentowali indywidualne ujęcie tematów: "Portret dawnego i współczesnego gdańszczanina", "Bramy gdańskie" i "Impresje morskie". Prace wykonane zostały w technikach graficznych takich jak: linoryt i rysunek tuszem, malarskich: pasteli olejnych, temper, akwarel, batików, malarstwa na szkle, technik mieszanych, kolaży, ceramiki i technik własnych, rzeźb z gipsu oraz kukiełek.


"Morskie opowieści"
Sołdek 18.06.2005 - 10.09.2005


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+