Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Ten wpis jest archiwalny.

"Sołdek" wraca do Stoczni!

04.05.2016 |

Wyślij wiadomość |


Sołdek wraca do Stoczni!

Stocznia Gdańska to ważna przestrzeń pamięci Polaków i Europejczyków, miejsce robotniczych protestów i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność". To miejsce ikona, synonim zmian i jeden z symboli Gdańska.

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku ma zaszczyt i wielką przyjemność bycia współorganizatorem konferencji naukowej "Historia Stoczni Gdańskiej", która odbędzie się w dniach 3-4 listopada 2016 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Sołdek już od 35 lat jest z nami: 28 kwietnia 1981 roku został przekazany ówczesnemu Centralnemu Muzeum Morskiemu w Gdańsku z przeznaczeniem na muzealną eksploatację. Dziś, ten pierwszy zbudowany po II wojnie światowej w Stoczni Gdańskiej statek pełnomorski, jest nie tylko jednym z najczęściej odwiedzanych przez zwiedzających oddziałów Muzeum. Charakterystyczna sylwetka rudowęglowca, zacumowanego przy Nabrzeżu Ołowianki na dobre wpisała się w krajobraz Gdańska. "Sołdek" budzi emocje, ma niewyczerpany potencjał i jest wiecznie młody!

Podczas listopadowej konferencji w Europejskim Centrum Solidarności statek-muzeum "Sołdek" będzie miał swój własny panel naukowy, podczas którego historycy i edukatorzy zastanawiać się będą jaką wartość ma dziś rudowęglowiec, jakie możliwości kryją się w jego ładowniach i gdzie właściwie powinien cumować.

W imieniu Europejskiego Centrum Solidarności zapraszamy na listopadową konferencję "Historia Stoczni Gdańskiej", a zwłaszcza na część poświęconą naszemu statkowi-muzeum.


Zaproszenie do udziału w konferencji
Karta uczestnictwa
Strona poświęcona konferencji


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+