Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Prom "Motława" - 27.09.2021 - 05.10.2021

Uprzejmie informujemy, że w dniach 27.09.2021 - 05.10.2021 prom „Motława” nie kursuje. Za utrudnienia przepraszamy.

Ten wpis jest archiwalny.

Zapraszamy na Sołdka - w rękawiczkach (w prezencie od muzeum) i do OKM!

21.05.2020 |

Wyślij wiadomość |


Żuraw i Sołdek

W najbliższą sobotę, 23 maja 2020 roku Narodowe Muzeum Morskie otwiera kolejne oddziały i zaprasza gości na statek-muzeum "Sołdek" oraz do Ośrodka Kultury Morskiej w Gdańsku.


Pierwszych pięciu gości, którzy kupią bilety w sobotę w kasie muzeum w Spichlerzach na Ołowiance oraz w kasie w OKM dostanie prezent!


- Wiemy, że wszyscy się stęsknili za "Sołdkiem". Nasi goście od dłuższego czasu pytają, kiedy znowu będą mogli zwiedzać statek – mówi dr Marcin Westphal, zastępca dyrektora ds. merytorycznych w NMM – Jesteśmy szczęśliwi, że znowu otwieramy dla zwiedzających jeden z ulubionych gdańskich obiektów, ale w związku z sytuacją epidemiologiczną, będziemy prosić naszych zwiedzających o szczególną ostrożność.


Od 23 maja 2020 roku zwiedzanie "Sołdka" będzie możliwe tylko w rękawiczkach, które goście dostaną w kasie do zakupionego biletu. Rękawiczki są w trzech rozmiarach, a goście będą proszeni o nałożenie ich przed zwiedzaniem "Sołdka". Na statku może przebywać jednocześnie 30 osób, które podczas zwiedzania, dla swojego bezpieczeństwa będą musiały zastosować się do zmodyfikowanych dróg zwiedzania.


- W sobotę zapraszamy też wszystkich do Ośrodka Kultury Morskiej. Niestety w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi, ze zwiedzania wyłączona została czasowo sala interaktywna oraz część stanowisk dotykowych na wystawie "Statki. Nasza pasja".


- Sala interaktywna to ulubione miejsce dzieci w naszym muzeum – tłumaczy dr Marcin Westphal – Nasi najmłodsi goście mają tu pełną swobodę poruszania się i dotykania wszystkich eksponatów. Bieżące odkażanie i dezynfekcja przycisków, ławek, poręczy, ekranów dotykowych po każdorazowym użyciu psułaby zabawę naszym gościom.


Sala interaktywna to też wspólna zabawa, a w tym momencie nadal prosimy naszych zwiedzających o utrzymywanie bezpiecznej odległości dwóch metrów.


Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli zaprosić naszych gości również do sali interaktywnej, a tymczasem – na zwiedzających czekają wystawy "Łodzie ludów świata" i "Statki. Nasza pasja" oraz wszystkie wystawy w Spichlerzach na Ołowiance, które otarte są już od 16 maja!


Narodowe Muzeum Morskie kolejne oddziały – Żuraw, statek muzeum "Dar Pomorza" w Gdyni, oddziały w Tczewie, Kątach Rybackich i Helu planuje otworzyć w kolejne soboty.


Partnerzy