Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Kto szuka, kto zabłądzi na Sołdku?

07.06.2019 |

Wyślij wiadomość |


Kto szuka, kto zabłądzi na Sołdku?

Czy jest lepszy pomysł na rozpoczęcie wakacji niż wzięcie udziału w ostatnim Programie dla Rodzin w tym sezonie? 16 czerwca roku spotykamy się na naszym statku-muzeum, na "Sołdku"!

Nasz "Sołdek" ma 71 lat i pamięta czasy, gdy w jego ładowniach szmuglowano ukryte towary. Bywało, że statek w swoich ładowniach przewoził nie tylko węgiel, ale również kontrabandę. Konstrukcja statku ułatwiała ukrywanie "zakazanych dóbr" jak alkohol, papierosy czy kawę. - Zadaniem naszych gości będzie, kierując się tajemnymi znakami i wskazówkami, odnaleźć ukryte towary - opowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM - Wnętrza "Sołdka" to prawdziwy labirynt, ale dzielni odkrywcy na pewno dadzą radę, W końcu prawdziwy żeglarz potrafi odczytywać liczne znaki i jest uważnym obserwatorem!

Spotkanie na "Sołdku" to ostatnia w tym sezonie odsłona cieszącego się popularnością wśród gdańszczan i nie tylko, cyklu "Program dla rodzin" – To niezwykle miłe, że na każdych zajęciach mamy komplet gości małych i dużych, chcących lepiej poznać nasze obiekty, a przy okazji miło spędzić czas w rodzinnym gronie! – cieszy się Kamila Jezierewska, koordynatorka rodzinnego programu w NMM.


Informacje praktyczne: 16 czerwca 2019, godz. 11:00 (program trwa do 2 godzin)
Statek-muzeum "Sołdek"
Bilet (grupy max. 5-osobowe) – 20 PLN – do kupienia w Spichlerzach na Ołowiance
Zgłoszenia przyjmujemy do 14 czerwca do godz. 16:00
adres e-mail: k.jezierewska@nmm.pl


Program dla Rodzin - Kto szuka, kto zabłądzi na Sołdku?


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+