Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego, za wyjątkiem Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Wykład "Kołobrzeski skansen morski"

26.07.2013 |

Wyślij wiadomość |


Wykład Kołobrzeski skansen morski

Zapraszamy na otwarty wykład pt. "Kołobrzeski skansen morski", który wygłosi dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu – Paweł Pawłowski. Będzie to już IV część cyklu wykładów związanych z naszą wystawą czasową "Do Abordażu!". Odbędzie się we wtorek, 30 lipca 2013 r. o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej w Ośrodku Kultury Morskiej przy ul. Tokarskiej 21-25. Wykład będzie dotyczył Kołobrzeskiego Skansenu Morskiego – najnowszej atrakcji na kulturalnej mapie Pomorza Zachodniego.

Kołobrzeski Skansen Morski jest unikatową w skali kraju plenerową ekspozycją okrętów wojennych oraz towarzyszących im zabytków techniki morskiej. Największą atrakcją skansenu są dwa okręty ustawione na nabrzeżu: okręt patrolowy 912 ORP Fala i kuter rakietowy serii 205 (Osa) ORP Władysławowo. Zwiedzający mają możliwość wejścia nie tylko na pokłady, ale i do wnętrz okrętów. Dla pasjonatów techniki morskiej prawdziwą gratką będzie obejrzenie maszynowni, pomieszczeń załogi, messy oficerskiej oraz stanowisk dowodzenia. W trakcie prezentacji będzie możliwość zapoznania się nie tylko z nowym oddziałem kołobrzeskiego Muzeum, ale również z działalnością placówki, której zbiory wojskowe stawiają ją na drugim miejscu, tuż za Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Podczas wykładu dostępne też będą najnowsze publikacje naukowe opracowane przez kołobrzeskich muzealników.

Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu – Paweł Pawłowski. Absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu muzealnictwa w Instytucie Zabytkoznawstwa Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. M. Kopernika w Toruniu, dyplomowany menedżer kultury, pedagog, założyciel i członek Stowarzyszenia Archeologii Militarnej Pomorze, wiceprezes zarządu w Samorządzie Przewodników PTTK w Województwie Zachodniopomorskim, wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Tradycji Rybołówstwa Bałtyckiego oraz członek Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, instruktor przewodnictwa, należy do Stowarzyszenia Muzealników Polskich Oddział Zachodniopomorski. Od 2011 r. jest członkiem Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w Szczecinie.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+