Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego, za wyjątkiem Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich.

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Sesje wykładowe w Ośrodku Kultury Morskiej (kwiecień - październik 2013)

29.04.2013 |

Wyślij wiadomość |


Sesje wykładowe w Ośrodku Kultury Morskiej (kwiecień - październik 2013)

30 kwietnia 2013 r. rozpoczęliśmy cykl otwartych wykładów towarzyszących wystawie czasowej "Do Abordażu!". Prelekcje odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, aż do październnika bieżącego roku. Tematyka wykładów nawiązuje do znajdującej się w Spichlerzach na Ołowiance wystawy "Do Abordażu!". Odbywające się w Ośrodku Kultury Morskiej wykłady poświęcone są między innymi historii starożytnej Grecji i Persji, badaniom i interpretacji źródeł archeologicznych, życiu codziennemu w miastach portowych czy istotom bajecznym zamieszkującym w morzu według wyobrażeń średniowiecznych i nowożytnych. Poruszają także problematykę badań archeologicznych i metod konserwacji drewna. Ponadto są też okazją do prezentacji kolekcji historycznego uzbrojenia znajdujących się w muzealnych zbiorach

Program wykładów:

 

  • 30 kwietnia 2013; prof. dr hab. Andrzej Januszajtis – "Miasto latarni morskich"
  • 28 maja 2013; dr Monika Jankiewicz-Brzostowska - "Istoty bajeczne zamieszkujące w morzu według wyobrażeń średniowiecznych i nowożytnych"
  • 30 lipca 2013; Paweł Pawłowski, Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu – "Kołobrzeski skansen morski – plenerowa ekspozycja muzealiów morskich w zbiorach Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu"
  • 27 sierpnia 2013; dr hab. Waldemar Ossowski – "Morska technika wojskowa w średniowieczu"
  • 24 września 2013; dr Elżbieta Wróblewska – "Wrak "Solena" i eksploracja zabytków"
  • 29 października 2013; prof. dr hab. Ewa Wipszycka - "Bitwa pod Salaminą"

Ośrodek Kultury Morskiej, sala konferencyjna, godz. 17.00

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+