Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

"Lux in tenebris" - oprowadzanie w języku migowym

19.05.2015 |

Wyślij wiadomość |


Lux in tenebris - oprowadzanie w języku migowym

Towarzystwo Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku oraz Oddziałem Pomorskiego Związku Głuchych rozpoczęło cykl spotkań, których celem jest prezentacja wystawy "Lux in tenebris. Światło w ciemnościach" z przewodnikiem w języku migowym.

Podczas pierwszego spotkania, oprócz oryginalnych zabytków, zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się rekonstrukcja laterny z panoramicznymi zdjęciami widoków z pięciu latarni morskich: Stilo, Rozewie, Hel. Krynica Morska i Wisłujście. Spore zaciekawienie wzbudziła również część ekspozycji poświęcona historii latarnictwa morskiego oraz prawa nadbrzeżnego. Naszym gościom podobały się też filmy przedstawiające rozbicie statku na morskim brzegu oraz wejście jednostki z redy portu gdańskiego pod Twierdzę Wisłoujście.


Ekspozycja współfinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za projekt aranżacji wystawy oraz jej realizację odpowiada Grzegorz Domowicz z firmy DADO s.c. Dakszewicz Domowicz z Gdańska. Patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz.Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+