Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Lux in tenebris – dzień otwarty

25.05.2015 |

Wyślij wiadomość |


Lux in tenebris – dzień otwarty

30 maja 2015 roku z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do Spichlerzy na Ołowiance na dzień otwarty na wystawie "Lux in tenebris. Światło w ciemnościach", która opowiada o dziejach latarnictwa morskiego, historii prawa nabrzeżnego i ratownictwie. Na ekspozycji, oprócz ciekawych eksponatów, zobaczyć można kopię latarni dźwigniowej z XVII wieku, niemal w oryginalnym wymiarze oraz film 3D o katastrofie morskiej.

Specjalny program przygotowany dla dzieci z okazji ich święta związany jest z tematyką wystawy. Nasi goście nauczą się rozpoznawać znaki nawigacyjne oraz światła latarń morskich. Opowiemy im czym było "złe" i "dobre" światło, rozpalane przed wiekami na brzegach morza. Dzieci będą mogły ułożyć układanki, przedstawiające polskie latarnie morskie i wspólnie stworzyć obraz przedstawiający króla Kazimierza Jagiellończyka, nadającego przywileje dla Gdańska. Towarzyszyć nam będzie Kompania Kaperska: nie zabraknie huku wystrzałów, zapachu prochu strzelniczego i dobrej zabawy. Załoga floty królewskiej prezentować będzie muszkiety, karabiny skałkowe, dawne żeglarskie rzemiosło oraz rozrywki z epoki.

Na wszystkich uczestników imprezy czekają upominki.

Zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi, ponieważ program skierowany jest przede wszystkim do naszych najmłodszych gości.

Dzień otwarty na wystawie "Lux tenebris. Światło w ciemnościach", 30 maja 2015 r., godz. 10.00 – 15.00. Wstęp wolny.


Wystawa "Lux in Tenebris. Światło w ciemnościach" Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, zorganizowana we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku i współfinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+