Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Kursując poza horyzont

28.05.2016 |

Wyślij wiadomość |


Kursując poza horyzont

Już od kwietnia mierzymy poza horyzont. W ramach dofinansowania projektu "Kurs poza horyzont. Oferta dla uczniów szkół specjalnych", z Programu Kultura Dostępna, pierwsze zajęcia zostały przeprowadzone na statku-muzeum "Sołdek" oraz w Spichlerzach na Ołowiance.

- Projekt "Kurs poza horyzont" to dla nas niezwykle ważne zadanie, które stwarza warunki do kooperacji edukatorów, psychologów szkolnych i nauczycieli zajmujących się tą grupą uczniów niepełnosprawnych – mówi Przemysław Węgrzyn, zastępca kierownika Działu Edukacji NMM. Nam, edukatorom muzealnym, pozwala on ulepszyć metodykę pracy z uczniem niepełnosprawnym mentalnie, a to uczy wielkiej pokory i niezwykle poszerza optykę.

Partnerem projektu jest Zespół Szkół Specjalnych nr 17 w Gdyni, którego uczniowie uczestniczą w comiesięcznych zajęciach, odbywających się w kolejnych oddziałach NMM.

Kwiecień był miesiącem przygotowawczym do rozpoczęcia właściwych zajęć z uczniami. Pierwszy cykl warsztatów został zrealizowany w maju w Spichlerzach na Ołowiance oraz na statku-muzeum "Sołdek". W Spichlerzach, na warsztatach "Tajemnice morskiego dna", dzieci i młodzież z ZSS nr 17 poznawały pracę archeologa podwodnego. Przymierzanie elementów stroju nurka klasycznego sprawiło wszystkim wielką frajdę. Na zajęciach na "Sołdku" uczniowie zobaczyli jak funkcjonuje statek od środka, jakie generuje dźwięki i poznali jego sekrety. Dla wszystkich zostały przygotowane upominki i nagrody.


     

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+