Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Konserwacja "Daru Pomorza"

30.12.2008 |

Wyślij wiadomość |


Konserwacja "Daru Pomorza"

W 2009 roku "Dar Pomorza" obchodzić będzie jubileusz 100-lecia wodowania. W ramach przygotowań do uroczystości rocznicowych przeprowadzono kolejny etap renowacji żaglowca. Część prac została wykonana w Gdańskiej Stoczni "Remontowej" S.A., sporo działań, takich jak wymiana olinowania czy konserwacja elementów pokładowych, została dokonana wcześniej przy nabrzeżu w miejscu stałego postoju. Z Gdyni do Gdańska statek został przeholowany przez holowniki WUŻ - "ARGO" i "BóBR".

Remont w doku stoczni dotyczył podwodnej i nadwodnej części kadłuba. Dokonano pomiaru grubości blach poszycia, wymieniono protektory cynkowe, konserwacji poddana została również śruba napędowa. Przed opuszczeniem doku pomalowano część podwodną i burty statku.

Prace w stoczni zostały sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu operacyjnego MKiDN 2008 i funduszy CMM. Program renowacji wsparły też Urząd Miasta w Gdyni i Towarzystwo Przyjaciół "Daru Pomorza". Żaglowiec wrócił już na miejsce tymczasowego postoju w Basenie Prezydenta. Dla zwiedzających zostanie udostępniony 15 stycznia 2009 r.


Zadanie zostało zrealizowane w 2008 roku.

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+