Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Historia i życie na "Darze Pomorza"

12.12.2007 |

Wyślij wiadomość |


Historia i życie na "Darze Pomorza"

W ramach realizacji niniejszego zadania stworzona została stała, całoroczna wystawa prezentująca historię statku – muzeum "Dar Pomorza" i życie uczniów ze Szkoły Morskiej odbywających służbę na żaglowcu.

Umieszczone na ekspozycji fotogramy przedstawiają historię żaglowca oraz mapy z trasami najciekawszych rejsów i regat, w których statek uczestniczył. Manekiny i przedmioty codziennego użytku przybliżają w obrazowy sposób przebieg służby młodych ludzi i ich życie codzienne na "Darze Pomorza".

Wystawa pokazując odległe już czasy z pewnością zainteresuje zwiedzających – zarówno mieszkańców Pomorza jak i licznie odwiedzających "Dar Pomorza" turystów z Polski i zagranicy – wzmacniając tym samym świadomość cennego dziedzictwa kulturowego i technicznego.


Manekiny ustawione w różnych częściach wystawy stałej uzupełniają i podkreślają charakter tych miejsc. W części "Daru Pomorza" niegdyś zajmowanej przez młodzież, manekiny - studenci ustawieni są przy hamakach, szafkach, jeden z nich przy maszynie do szycia. Opiekę nad uczniami sprawują oficerowie – wychowawcy. Jeden z oficerów znajduje się również w kabinie II oficera. Dzięki zastosowanym powyżej środkom wystawa "ożyła"; manekiny intrygują zwiedzających, zachęcając ich do zapoznania się z planszami przedstawiającymi historię żaglowca "Dar Pomorza".

Zadanie zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+