Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Ferie z latarniami

15.01.2015 |

Wyślij wiadomość |


Ferie z latarniami

Ile jest latarni na polskim wybrzeżu? Jak wygląda praca strażnika światła? Czy latarnia może istnieć bez latarnika? Jak odróżnić dobre światło od złego i przechytrzyć rozbójników?

Od 3 lutego 2015 r. Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza na ferie w Spichlerzach na Ołowiance. W tym roku zajęcia zorganizowane są w oparciu o najnowszą wystawę czasową "Lux in tenebris. Światło w ciemnościach". Wystawa poświęcona jest latarniom, katastrofom morskim i prawu nadbrzeżnemu.

Tematy zajęć:

  • "Szlakiem strażniczek wybrzeża" (3-6 lutego)
    Uczestnicy zajęć poznają wygląd i przeznaczenie latarni morskich oraz lokalne legendy i barwne postacie słynnych latarników.
  • "Widziane z morza" (10-13 lutego)
    Zajęcia z nawigacji wprowadzą uczestników w świat marynarzy wypatrujących "światełka w ciemnościach". Uczestnicy dowiedzą się, jak odróżnić "złe" światło od "dobrego" i jak przechytrzyć rozbójników czyhających na rozbitków, a wiedza o znakach nawigacyjnych umożliwi bezpieczny kurs do portu.

Zajęcia BEZPŁATNE dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Godziny zajęć:

  • dla grup zorganizowanych (do 25 osób): 10:30 - 12:00
  • dla uczestników indywidualnych: 12:30 - 14:00

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo na adres: edukacja@nmm.pl.
Informacje szczegółowe pod numerem telefonu: 58 329 87 33.


Wystawa "Lux in tenebris. Światło w ciemnościach" Towarzystwa Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, zorganizowana we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku i współfinansowana jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+