Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Czerwiec pod znakiem szkutnictwa

04.07.2016 |

Wyślij wiadomość |


Czerwiec pod znakiem szkutnictwa

Za nami drugi miesiąc, spędzony z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 z Gdyni, w ramach zajęć związanych z projektem "Kurs poza horyzont. Oferta dla uczniów szkół specjalnych", dofinansowanym przez MKiDN z Programu Kultura Dostępna.

W czerwcu zajęcia pt. "Odkrywanie tajemnic pracy szkutnika i powroźnika" odbywały się w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, a ich uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak kiedyś wyglądała praca i życie ludzi związanych z rybołówstwem. Uczniowie zapoznali się m.in. z podstawowymi narzędziami szkutniczymi, różnymi gatunkami drewna i łodziami typowymi dla tego akwenu. Dużym wyzwaniem było samodzielne skręcanie 10-metrowych lin i nauka wiązania węzłów żeglarskich.

Dodatkową atrakcją były specjalne rejsy po wodach Zalewu Wiślanego statkiem m.s. "Krystyna" i możliwość "zastąpienia" kapitana za kołem sterowym.


     

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+