Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Europejski projekt MACHU

20.07.2006 |

Wyślij wiadomość |


Europejski projekt MACHU

Centralne Muzeum Morskie przystąpiło niedawno do kolejnego, obok MarMuCommerce i Lagomaru, projektu unijnego - MACHU (Managing Cultural Heritage Underwater - Zarządzanie podwodnym dziedzictwem kulturowym). CMM zostało zaproszone do uczestnictwa w projekcie przez jego koordynatora - Państwową Służbę Dziedzictwa Archeologicznego Holandii. Partnerami przedsięwzięcia będą uczelnie i muzea z Anglii, Północnej Irlandii, Portugalii, Danii i Niemiec, a podwykonawcą części prac przypadających na CMM - Państwowy Instytut Geologiczny.

Główne założenia projektu koncentrują się wokół rozwoju narzędzi i technik interdyscyplinarnych służących do lokalizowania, monitorowania i ochrony podwodnego dziedzictwa archeologicznego, a jego zakładanym efektem ma być opracowanie modelu występowania potencjalnych stanowisk archeologicznych na podstawie danych interdyscyplinarnych.

Koordynatorem projektu MACHU z ramienia CMM jest Iwona Pomian - Kierownik Działu Badań Podwodnych.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+