Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Zapraszamy od 8 maja 2021

Ten wpis jest archiwalny.

Badania archeologiczne w Olsztynie

10.07.2013 |

Wyślij wiadomość |


Fot.: Bartosz Świętkowski

W maju i czerwcu 2013 r. w Lesie Miejskim w Olsztynie, odbywały się badania archeologiczne prowadzone przez partnerów z Polski, Litwy i Rosji, biorących udział w projekcie Crossroads 2.0.

W wykopaliskach uczestniczyło 18 studentów pod kierownictwem dr Arkadiusza Koperkiewicza z Uniwersytetu Gdańskiego. Efektem prac było odkrycie pozostałości osadnictwa u brzegu rzeki Łyny, datowanego na okres od V w. p.n.e. do połowy XI w n.e. Wśród odnalezionych zabytków są elementy ceramiki, biżuterii oraz metalowe przedmioty takie jak: noże, haczyki i ostrogi. Organizatorem badań było Centralne Muzeum Morskie i Towarzystwo Naukowe Pruthenia, działającego przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
 


Projekt Crossroads 2.0 dofinansowany jest z Programu Współpracy Transgranicznej EISP Litwa – Polska- Rosja 2007-2013.


     

 


Badania archeologiczne w Olsztynie

Fot.: Bartosz Świętkowski Fot.: Bartosz Świętkowski Fot.: Bartosz Świętkowski

Partnerzy