Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

OKM rośnie z dnia na dzień

14.10.2010 |

Wyślij wiadomość |


OKM rośnie z dnia na dzień

Ośrodek Kultury Morskiej powstający między Żurawiem a Hotelem Hanza rośnie w oczach z dnia na dzień. Roboty budowlane trwają obecnie na szóstej kondygnacji. Nad czwartym piętrem zaszalowano strop dachu, postawiono część szalunków do pozostałych ścian zewnętrznych, trwa układanie zbrojenia oraz kontynuuje się betonowanie. Na parterze i pierwszym piętrze rozpoczęto prace murarskie ścianek wewnętrznych. Najwyższy stopień zaawansowania robót widać od strony Żurawia, gdzie budynek OKM znajduje się w strefie poddaszy. Wyłaniają się też zarysy szczytów kamienic. Od strony ulicy Tokarskiej wstawiane są okna. Prace żelbetowe potrwają jeszcze około 2 tygodni. Jednocześnie w nowym oddziale CMM postępują prace instalacyjne, elektryczne, wentylacyjne i sanitarne. Wykonano już większość przyłączy do budynku. Ekipa budowlana zbliża się do końca prac konstrukcyjnych w nadziei, że budynek uda się w pełni przykryć dachem do końca roku kalendarzowego. Oby zima nie pokrzyżowała tych planów...
 

 

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+