Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Spotkanie dla mediów

23.02.2021 |

Wyślij wiadomość |


Zastępca dyrektora ds. merytorycznych, dr Marcin Westphal udzielający wywiadu

18 lutego 2021 roku w Ośrodku Kultury Morskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona, rozpoczętemu przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, projektowi konserwacji, remontu i modernizacji zabytkowego Żurawia wraz z utworzeniem w jego wnętrzach nowej wystawy stałej.

Wszelakie inwestycje związane z historycznym dźwigiem portowym cieszą się dużym zainteresowaniem mediów. Podczas czwartkowego spotkania gościliśmy przedstawicieli najważniejszych lokalnych portali internetowych, dzienników oraz stacji radiowych i telewizji. Zakres planowanych prac remontowych, największych od czasów powojennej odbudowy Żurawia, oraz koncepcję nowej ekspozycji stałej, przedstawił dziennikarzom zastępca dyrektora ds. merytorycznych – dr Marcin Westphal. Zapewniliśmy również możliwość sfotografowania i sfilmowania sal wystawowych w zabytku, które po zakończeniu prac związanych z projektem zostaną udostępnione dla zwiedzających w zupełnie nowej odsłonie.

O szczegółach przedsięwzięcia pisaliśmy w artykule Żuraw zyska nowy blask.


Projekt "Konserwacja, remont i modernizacja Żurawia Gdańskiego – oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku wraz z utworzeniem nowej wystawy stałej" jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG oraz Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Partnerzy