Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

„Żuraw – symbol Gdańska”- Konkurs artystyczny on-line

01.06.2021 |

Wyślij wiadomość |


plakat konkursu

Jak zachować obraz Gdańskiego Żurawia w czasie, gdy pozostaje zamknięty dla zwiedzających? Można go sobie… stworzyć! W Międzynarodowym Dniu Dziecka ogłaszamy konkurs artystyczny, w którym będziecie mogli uruchomić potęgę wyobraźni i wykreować Żurawia ze swoich marzeń.

Długo wyczekiwany remont najstarszego oddziału NMM, Gdańskiego Żurawia został zainaugurowany wraz z początkiem 2021 r. Szeroko zakrojone prace renowacyjne pozwolą przywrócić zabytkowi jego blask i zachować go dla przyszłych pokoleń zarówno Gdańszczan, jak i turystów odwiedzających miasto. Dzięki przebudowie wnętrz w Żurawiu powstanie również nowa, znacznie większa i bogatsza niż dotychczas wystawa stała.

Zanim będziemy mogli ponownie otworzyć dla zwiedzających wrota jednej z najsłynniejszych gdańskich budowli, zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w naszym konkursie. Będziecie mogli stworzyć Żurawia z marzeń i snów, ze wszystkiego, co podpowiada Wam wyobraźnia, nawet, jeśli charakterystyczna sylwetka Żurawia jest Wam doskonale znana. Pokażcie nam, jak wyglądałby Wasz własny Żuraw.


Konkurs adresowany jest do dzieci z klas 0, 1-3 i 4-6 oraz osób do 18 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności. Startujemy w dwóch kategoriach – plastycznej i fotograficznej. Prace należy przesyłać w formie elektronicznej do dnia 30.11.2021 r. na adres e-mail: edukacja@nmm.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które pozwolą na rozwijanie niezwykłych talentów, a będą to między innymi: dron, aparat fotograficzny czy profesjonalne zestawy malarskie!

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w Regulaminie oraz pod adresem: Dział Edukacji, e-mail: edukacja@nmm.pl

Materiały do pobrania:
Regulamin Konkursu
Karta zgłoszeniowa


Moja Wisła. Konkurs on-line


Projekt "Konserwacja, remont i modernizacja Żurawia Gdańskiego – oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku wraz z utworzeniem nowej wystawy stałej" jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG oraz ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.


Partnerzy