Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Znajdź kapitana Granta

25.09.2014 |

Wyślij wiadomość |


Znajdź kapitana Granta

Gdzie mieszkają piraci? Która burta na statku jest lewa, a która prawa? Czym różni się sportowiec od aktora? Jak przygotowuje się przedstawienie teatralne?

Wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej, które lubią bawić się w teatr, wymyślać historyjki i odgrywać scenki, a jednocześnie interesuje je morze, piraci i statki, zapraszamy na warsztaty teatralne w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. Będziemy tworzyć mapy podróży i układać morskie łamigłówki, ćwiczyć wyobraźnię i wcielać się w różne postacie. Na zakończenie zajęć przygotujemy przedstawienie, w którym pomożemy dzieciom kapitana Granta – bohatera książki Juliusza Verne’a - znaleźć tatę.

Organizując warsztaty teatralne w NMM chcemy zachęcić dzieci do poznawania historii morskiej w sposób kreatywny. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak dawniej żyli i pracowali marynarze, jakie mieli przygody i z czym musieli się zmierzyć. – Na zajęciach dzieci będą pobudzać wyobraźnię, ćwiczyć głos i wymowę – mówi organizatorka warsztatów, Agnieszka Misztal - Przygotowanie stroju i scenografii teatralnej oraz zorganizowanie spektaklu w muzeum uruchamia kreatywność i daje wiele radości.


Spotkania będą się odbywały dwa razy w miesiącu w godzinach 17:00-19:00 w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku (ul. Tokarska 21-25) należącym do Narodowego Muzeum Morskiego.
Zapisy na zajęcia przyjmujemy do dnia 10 października 2014 r. w Dziale Edukacji NMM, bezpośrednio u osoby prowadzącej warsztaty – Agnieszki Misztal (a.misztal@nmm.pl, tel. 58 329 87 33).
Koszt zajęć całorocznych wynosi 100 zł.Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+