Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Wyprawa na koniec smoczego ogona

08.12.2014 |

Wyślij wiadomość |


Wyprawa na koniec smoczego ogona

Skąd się wzięły smoki? Jaki mają charakter? Czy zawsze zioną ogniem i porywają księżniczki? Zapraszamy na ostatni w tym roku Program dla Rodzin w Narodowym Muzeum Morskim.

Podczas grudniowych zajęć w Ośrodku Kultury Morskiej zajmiemy się smokami. Ich symboliką, znaczeniem w kulturze i mitologii różnych krajów oraz przypisywanym im umiejętnościom. Odbędziemy też wyprawę do Azji, gdzie od wieków postać smoka odgrywa ważną, zwykle bardzo pozytywną rolę. Np. w Chinach rodzicom życzy się, aby dziecko stało się smokiem – było silne, zdrowe i zadowolone z życia.

Nasi goście dowiedzą się również, co oznaczało to legendarne zwierzę w średniowiecznej Europie, a także... poznają Smoka Bronka, który mieszka w naszym muzeum.


Zajęcia odbędą się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku 14 grudnia 2014 roku, w godzinach 11:00-13:00. Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat. Bilet rodzinny do 5 osób – 20 zł.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres edukacja@nmm.pl do 12 grudnia 2014 roku, godz. 15:00.


Program dla rodzin - Wyprawa na koniec smoczego ogona


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+