Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Seniorzy w Muzeum

22.09.2015 |

Wyślij wiadomość |


Seniorzy w Muzeum

W najbliższy weekend (26-27.09.2015) zapraszamy wszystkich seniorów do Muzeum na kolejną edycję akcji "60+kultura", zorganizowaną w tym roku pod hasłem: "Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą".

W sobotę i niedzielę seniorzy będą mogli bezpłatnie zwiedzić wystawy w gdańskich oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: Spichlerze na Ołowiance, statek-muzeum "Sołdek", Żuraw oraz Ośrodek Kultury Morskiej (z wyłączeniem sali interaktywnej).

Zapraszamy także do udziału lub obserwacji pleneru malarskiego dla seniorów na nabrzeżu Ołowianki. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w plenerze wymaga wcześniejszego zapisu w Dziale Edukacji: edukacja@nmm.pl (termin zgłoszeń: 24.09.2015, godz. 15:00).


60+ kultura

Kampania "60+Kultura" jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Weekend seniora z kulturą został zorganizowany po raz trzeci. W pierwszym, który odbył się w 2011 roku wzięło udział ponad 100 placówek z całej Polski. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem - w kolejnym roku przyłączyło się do niej ponad 200 ośrodków.Wykaz uczestników tegorocznej edycji akcji (z podziałem na województwa) oraz ich oferty pojawią się na stronie www.mkidn.gov.pl. Informacje będzie można również znaleźć na stronach internetowych poszczególnych placówek.


KULTURA DOSTĘPNA DLA SENIORA stanowi kolejny element programu KULTURA DOSTĘPNA, realizowanego z inicjatywy Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej. Jego celem jest niwelowanie kompetencyjnych i finansowych barier w dostępie do kultury, szczególnie dla grup z różnych względów (problemy zdrowotne, niskie dochody, wiek, miejsce zamieszkania) narażonych na wykluczenie. Informacje o zniżkach lub bezpłatnych wejściówkach można znaleźć na stronie internetowej www.kulturadostepna.pl.Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+