Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Program dla Rodzin. Pod czujnym okiem bogów, czyli wierzenia ludów świata

05.03.2014 |

Wyślij wiadomość |


Program dla Rodzin. Pod czujnym okiem bogów, czyli wierzenia ludów świata

Demony porywające księżniczki, ryba wielkości pałacu, Garuda - ognistopióry ptako-człowiek, magiczne albatrosy, ożywione łodzie, statki-smoki - te i inne wierzenia i przesądy poznamy podczas zajęć związanych z egzotyczną wystawą "Łodzie ludów świata". Przekonamy się, że wiara w magiczną siłę przyrody towarzyszyła często ludziom z krajów takich jak Ghana, Wietnam, Japonia, Chiny czy Indonezja.

Program skierowany jest do szczególnej grupy odbiorców, jaką są rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat. Podobne programy realizowane w muzeach innych krajów europejskich potwierdzają, że wspólne odwiedzanie muzeów przez rodziców z dziećmi jest niezwykle wzbogacające dla obu stron: dzieci korzystają z wiedzy i doświadczenia rodziców, rodzice zaś korzystają z dziecięcej wyobraźni i pomysłowości. W ten sposób kontakt z zabytkiem staje się bogaty i wielostronny.

Chęć udziału w programie prosimy zgłaszać do 7 marca w godz. 8:00-16:00 pod nr tel. 58 329 87 33 lub 785 79 12 11. Adres e-mail: edukacja@cmm.pl.


Ośrodek Kultury Morskiej, ul. Tokarska 21-25
niedziela, 9 marca 2014, godz. 11:00-13:00
Bilet dla rodziny liczącej do pięciu osób kosztuje 20 zł.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+