Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Pierwsze kroki w Narodowym Muzeum Morskim

28.09.2016 |

Wyślij wiadomość |


Pierwsze kroki w Narodowym Muzeum Morskim

Przypominamy! Dział Edukacji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zaprasza naszych najmłodszych zwiedzających, jedno, dwu i trzylatków na cykl morskich warsztatów. Każde spotkanie poświęcone jest określonemu tematowi i pozwala maluchom na stawianie pierwszych kroków w muzeum. Edukatorzy, przez gry i zabawy, wprowadzą dzieci w świat morskich tajemnic.

- Przygotowując te warsztaty myśleliśmy o wszystkich ciekawych świata maluchach oraz ich rodzicach, którzy chcą wspierać rozwój dziecka już od najmłodszych lat – mówi Agnieszka Misztal, która razem z Joanna Obinską z Działu Edukacji NMM przygotowała warsztaty.

Podczas zajęć w Ośrodku Kultury Morskiej i w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie mali odkrywcy będą szukać skarbów w piasku, posłuchają odgłosów morskich fal, poznają świat morskiej fauny i flory oraz dowiedzą się, jak wygląda praca rybaka i nurka. Nie zabraknie również wspólnego malowania, budowania mostów i zabawy na morskim balu przebierańców.

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku i w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie. Zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną (a.misztal@nmm.pl i edukacja.ckws@nmm.pl) do 30 październia 2016 r. Dokładny harmonogram warsztatów można znaleźć na stronie internetowej www.nmm.pl/edukacja/warsztaty-muzealne.


Pierwsze kroczki w muzeum


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+