Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

OKM architektoniczną perełką Trójmiasta

13.03.2013 |

Wyślij wiadomość |


OKM architektoniczną perełką Trójmiasta

Wg rankingu przeprowadzonego przez Gazetę Wyborczą Trójmiasto wśród lokalnych pracowni architektonicznych, budynek Ośrodka Kultury Morskiej znalazł się wśród najładniejszych obiektów, wybudowanych w ostatnich latach na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu. Oceniający architekci podkreślali w swoich uzasadnieniach, że o wartości artystycznej budynku w dużej mierze decyduje jego właściwe zaprojektowanie, zgodne z otaczającą zabudową oraz wpisanie się w urbanistykę miasta. Takie właśnie walory posiada najnowszy odział Centralnego Muzeum Morskiego, przy ul. Tokarskiej, tuż obok Żurawia.

„- Budynek godny wysokiego wyróżnienia. Łączy historyczny kontekst Starego Miasta z nowoczesną architekturą. Świetnie się wpisuje w to miejsce - ocenia Patryk Pniewski z PP Studio.
- Przypomnę, że warunki budowy były bardzo trudne, bo w tym miejscu obowiązują określone wytyczne konserwatorskie. Autorowi świetnie udało się wpisać w te ograniczenia. Muzeum Morskie jest przykładem na to jak nowoczesną architekturą można uzupełniać przestrzeń Starego Miasta - komentuje Jacek Droszcz ze Studia Architektonicznego Kwadrat w Gdyni.”


OKM architektoniczną perełką Trójmiasta

OKM architektoniczną perełką Trójmiasta OKM architektoniczną perełką Trójmiasta OKM architektoniczną perełką Trójmiasta OKM architektoniczną perełką Trójmiasta OKM architektoniczną perełką Trójmiasta OKM architektoniczną perełką Trójmiasta OKM architektoniczną perełką Trójmiasta OKM architektoniczną perełką Trójmiasta OKM architektoniczną perełką Trójmiasta OKM architektoniczną perełką Trójmiasta

Partnerzy