Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Młodzi naukowcy w CMM

25.11.2013 |

Wyślij wiadomość |


Młodzi naukowcy w CMM

Z przyjemnością informujemy, że Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku zostało partnerem Uniwersytetu Dziecięcego.

Gdański Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS powstał, by rozbudzać w dzieciach ciekawość świata oraz rozwijać twórczy potencjał maluchów poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie. Dzięki Uniwersytetowi Dziecięcemu UNIKIDS dzieci już od najmłodszych lat mają okazję obcować z najwybitniejszymi polskimi naukowcami, ludźmi mediów i kultury, którzy w przystępny sposób przedstawiają im obszar swojej działalności. Mali studenci mają okazję zetknąć się z najróżniejszymi dziedzinami nauki i kultury od strony praktycznej, a formuła zajęć daleka jest od zwykłych szkolnych lekcji.

W ramach współpracy edukatorzy Centralnego Muzeum Morskiego zaprosili młodych studentów Uniwersytetu na warsztaty, które odbędą się w Ośrodku Kultury Morskiej w dwóch terminach. Już 30 listopada 2013 r. na zajęciach zatytułowanych POZNAJ TAJEMNICE KONSERWACJI mali studenci dowiedzą się m.in. czy kawałek drewna waży tyle samo, co woda, jak można policzyć wiek drzewa oraz co powoduje, że monety ulegają korozji. Na kolejnych, prezentujących WODĘ JAKO ŻYWIOŁ (11 stycznia 2014 r.), uczestnicy nauczą się prawidłowych zachowań w czasie zagrożenia na morzu, wiązać węzeł ratowniczy, zakładać kamizelkę ratunkową. Poznają także najważniejsze sygnały alarmowe (dźwiękowe i świetlne).

Szczegóły: www.unikids.pl/trojmiasto


  Unikids Uniwersytet Dzieciący

 

 

 


Młodzi naukowcy w CMM

Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+