Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Łodzią dookoła świata

02.02.2016 |

Wyślij wiadomość |


Łodzią dookoła świata

Od początku świata ludzie szukali coraz bardziej doskonałych sposobów na pokonanie wodnego żywiołu. Chcieli sprawnie przemieszczać się przez morza, szybko spływać rzekami i korzystać z bogactw jezior. Z biegiem czasu powstawały bardziej wyspecjalizowane łodzie, dostosowane do miejscowego środowiska. Na niektórych z nich przepłyniemy dookoła świata w trakcie najbliższego Programu dla Rodzin w Ośrodku Kultury Morskiej.

- Podczas najbliższego spotkania odkryjemy zwyczaje i kulturę ludów różnych krajów, dla których żeglowanie było jednym z ważnych elementów życia – mówi Kamila Jezierewska z Działu Edukacji - Zastanowimy się, kim byli ludzie, którzy używali tych łodzi. Czy pływano nimi w specjalne święta? Czy na łodziach można było przewozić zwierzęta lub spać? Niektóre łodzie różnią się między sobą budową, materiałami, z których zostały wykonane, a niektóre są zastanawiająco do siebie podobne – dodaje Kamila Jezierewska.

Lekkie canoe leśnych Indian kanadyjskich ma kadłub z kory brzozowej. Kajak Eskimosów z bezdrzewnej krainy polarnej chroni przed wodą oprócz poszycia ze skór foczych również specjalny fartuch zakładany przez wioślarza. Stateczności czółenku polinezyjskiemu dodaje boczny pływak, a łódź norweska prawie się nie różni od łodzi wikingów sprzed wieków.


Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat, 7 lutego 2016 roku, w niedzielę na godz. 11:00 do Ośrodka Kultury Morskiej.
Zgłoszenia przyjmuje Kamila Jezierewska k.jezierewska@nmm.pl z Działu Edukacji.
Bilet rodzinny do 5 osób - 20 PLN.

Program dla rodzin - W dwie godziny dookoła świata


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+