Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Gody, czyli jak niegdyś obchodzono Boże Narodzenie

30.11.2015 |

Wyślij wiadomość |


Gody, czyli jak niegdyś obchodzono Boże Narodzenie

6 grudnia zapraszamy na ostatni w tym roku kalendarzowym Program dla Rodzin. Dzień Św. Mikołaja, jest wspaniała okazją do przypomnienia bogatej symboliki bożonarodzeniowych obrzędów. z których wiele pochodzi jeszcze z czasów przedchrześcijańskich.

- Opowiemy, jak wyglądały pierwsze szopki i skąd wywodzi się tradycja stawiania żłóbków. Zastanowimy się wspólnie dlaczego właściwie stroimy choinkę i czy pastorałki zawsze są wesołe – mówi Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM - Porozmawiamy też o tradycyjnych potrawach wigilijnych, takich jak kutia i siemieniucha. Dowiemy się, jakich prac nie wolno było wykonywać w Wigilię i dlaczego kładziono pod stół kosę i dmuchano na ławy i krzesła.


Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7-13 lat, 6 grudnia 2015 roku, w niedzielę na godz. 11:00 do Ośrodka Kultury Morskiej. Zgłoszenia przyjmuje Kamila Jezierewska k.jezierewska@nmm.pl z Działu Edukacji do 4 grudnia 2015 roku.
Bilet rodzinny do 5 osób - 20 PLN.


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+