Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Ośrodek Kultury Morskiej już otwarty

02.05.2012 |

Wyślij wiadomość |


Ośrodek Kultury Morskiej już otwarty

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia najnowszego oddziału Centralnego Muzeum Morskiego, który znajduje się nad brzegiem Motławy, przy Rybackim Pobrzeżu, tuż obok Żurawia. Ośrodek Kultury Morskiej otwarty jest od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-18:00. Obecnie można tam zwiedzić trzy wystawy.

"Ludzie – statki – porty" to wystawa szczególnie polecana dla dzieci. Znajduje się na niej ponad 60 stanowisk interaktywnych, dzięki którym dzieci mają wspaniałą okazję, by lepiej poznać zagadnienia związane z morzem. Na tej wystawie zwiedzający mogą odbyć wirtualną podróż w batyskafie na dno oceanu, sprawdzić na czym polega praca w porcie, nadać wiadomość alfabetem Morse’a, poznać gwiazdozbiory nieba północnego, a także prowadzić zdalnie sterowane modele jachtów.

"Łodzie ludów świata" przybliża wiedzę z zakresu historii i rozwoju szkutnictwa, a grupę głównych eksponatów stanowią oryginalne łodzie i tratwy z niemal każdego zakątka kuli ziemskiej, np. z Norwegii, Irlandii, Włoch, Kenii, Tanzanii, Indii, Bangladeszu, Indonezji, Wietnamu, Samoa. Towarzyszą im zabytki należące do różnych kultur ludów świata – narzędzia rybackie, naczynia, instrumenty muzyczne, modele oraz rzeźby i obrazy.

Na trzecim piętrze znajduje się wystawa czasowa "Zanurz się i poznaj tajemnice wraków z Bałtyku", prezentująca bogaty dorobek Muzeum w dziedzinie archeologii morskiej i konserwacji zabytków wydobytych z dna morskiego.

 

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+