Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

OKM - kolejna odsłona

03.10.2011 |

Wyślij wiadomość |


OKM - kolejna odsłona

Już od półtora roku trwają prace związane ze wznoszeniem Ośrodka Kultury Morskiej. W chwili obecnej w budynku trwają prace wykończeniowe. Trwa układanie posadzek kamiennych oraz drewnianych. W pomieszczeniach technicznych kładziona jest podłoga techniczna (żywica epoksydowa). Trwa montaż wind oraz kładek stanowiących elementy klatki schodowej znajdującej się w holu głównym budynku. Po licznych dyskusjach z Wykonawcą i Inżynierem Kontraktu dokonano ostatecznego wyboru cegły i prace murarskie rozpoczęły się w czerwcu br., a w chwili obecnej kończone są skomplikowane prace przy detalach. "Sukcesywnie, w ciągu najbliższych tygodni zamierzamy demontować rusztowania od strony Długiego Pobrzeża, oraz ulic Szerokiej i Tokarskiej" – mówi kierownik budowy Witold Kornaga. Z końcem października wszystkie rusztowania zostaną zdemontowane i mieszkańcy Gdańska ujrzą w całości budynek OKM, warto zatem wybrać się na spacer po gdańskiej Starówce i ocenić wygląd nowej zabudowy Długiego Pobrzeża.

Jednocześnie z pracami wykończeniowymi w budynku trwają działania związane z aranżacją i wyposażeniem wnętrz. Nasze laboratoria zostały wyposażone już w specjalistyczne meble oraz odpowiednią aparaturę naukowo – badawczą, która będzie wykorzystana w prowadzeniu procesów konserwatorskich. Trwają również przygotowania do montażu liofilizatora, a Dział Edukacji intensywnie współpracuje z firmą Mega z Oleśnicy przy przygotowywaniu wystawy interaktywnej. Zaawansowane są również prace związane z drugą stałą wystawą – "Łodzie ludów świata" oraz z wyposażaniem budynku w meble biurowe.

Równoległe prowadzenie robót budowlanych oraz wyposażenia wnętrz budynku powoduje rozliczne komplikacje i problemy. "Wszystko musimy drobiazgowo sprawdzić. Kiedy wejdą sprzęty i meble, ciężko już będzie likwidować niedociągnięcia i błędy" - mówi Inżynier Kontraktu Jerzy Czarnobaj. Jednakże podkreśla mocno, że wszyscy mają jeden wspólny cel, aby jak najszybciej otworzyć nowy obiekt.

Dyrekcja Muzeum przewiduje, że pierwsi zwiedzający obejrzą nowe wystawy w Ośrodku Kultury Morskiej w pierwszym kwartale 2012 roku.

 

 

Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+