Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Wszystkie oddziały Muzeum otwarte!

Ten wpis jest archiwalny.

Żółta łódź podwodna i rafandynki na "Darze Pomorza"

30.06.2014 |

Wyślij wiadomość |


Żółta łódź podwodna i rafandynki na Darze Pomorza

Dwadzieścia modeli statków, okrętów, żaglowców, dioram i samolotów morskich oraz jedną żółtą łódź podwodną można zobaczyć na wystawie czasowej na "Darze Pomorza" w Gdyni.

To już XXI wystawa i jednocześnie konkurs modeli prac wykonanych z wycinanek kartonowych, drewna i z metalu, zorganizowanych wspólnie przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku i Ligę Obrony Kraju.

W imprezie wzięli udział modelarze z Gdańska, Gdyni i Warszawy, zrzeszeni w klubach i działający indywidualnie. Na uwagę zasługują dioramy Katarzyny Manikowskiej z Gdańska – specjalistki od ożywiania miniaturowych figurek historycznych i fantasy oraz dioramy autorstwa Witolda Kosińskiego z Warszawy.

Wystawa mieści się w sali III wachty lewej burty i potrwa do 29 sierpnia 2014. Ostatniego dnia wystawy odbędzie się wręczenie dyplomów, medali i nagród dla laureatów.


XXI Ogólnopolska Wystawa - Konkurs modeli kartonowych, plastykowych, miniaturowych statków - okrętów - żaglowców - dioram oraz samolotów morskich
Dar Pomorza 23.06.2014-29.08.2014


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+