Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

W hołdzie rybakom

04.07.2014 |

Wyślij wiadomość |


W hołdzie rybakom

Rybakom Mierzei Wiślanej, ich życiu i pracy, poświęcona jest wystawa zdjęć Petera Czajki w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. Wystawa związana jest z obchodzonymi tam co roku na początku lata "Dniami Rybaka".

Peter Czajka urodził się na Śląsku, ale całe dorosłe życie spędził w Niemczech. Wakacyjne przyjazdy do Piasków i Kątów Rybackich w dzieciństwie ugruntowały jego przywiązanie do terenów Mierzei Wiślanej. Fotograficzne udokumentowanie pracy rybaków z tych okolic autor traktuje jako hołd i podziękowanie za ich ciężką pracę. Fotografie Czajki są niezwykle realistyczne i surowe, a jednocześnie bardzo poetyckie. Autor pokazuje codzienne życie mieszkańców nadbałtyckich miejscowości bez upiększania, w reporterskim, minimalistycznym stylu.

Peter Czajka od 2005 roku jest członkiem zgrupowania Alpin Fototeam w Murnau, a w 2012 roku przystąpił do realizacji fotograficznego projektu pt. "Rybacy Mierzei Wiślanej", której owocem jest prezentowana w Kątach Rybackich wystawa.


"Rybacy Mierzei Wiślanej"
Muzeum Zalewu Wiślanego 29.06.2014-31.05.2015


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+