Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Talizman z podróży

29.07.2008 |

Wyślij wiadomość |


Talizman z podróży

Tkaniny z kolekcji naszego Muzeum autorstwa artystek z Wybrzeża goszczą obecnie w Muzeum Rybołówstwa na Helu.

Spośród absolwentek Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku związanych z Zakładem Tkaniny na Wydziale Malarstwa tej uczelni najliczniej reprezentowana jest twórczość Hanny Koralewicz.
Tak na nią, jak i na całe środowisko ogromny wpływ wywarła artystyczna osobowość Józefy Wnukowej (1912-2000), malarki, która kierowała przez wiele lat (1951-81) Pracownią, a później Zakładem Tkaniny PWSSP.
To ona doprowadziła do wprowadzenia tradycyjnych technik tkackich do programu nauczania uczelni, początkowo obejmującego jedynie techniki druku i malowania na tkaninie. Prezentowane na wystawie tkaniny inspirowane są podróżami i egzotyką odległych krajów i nieznanych kultur.

Wystawę uzupełnią rzeźby autorstwa Teresy Klaman.


"Talizman z podróży" - tkanina artystyczna ze zbiorów Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku"
Muzeum Rybołówstwa 29.07.2008 - 12.10.2008

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+