Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Takie sobie morze

12.10.2006 |

Wyślij wiadomość |


Takie sobie morze

Sztuka jako forma terapii to założenie przyświecające działalności Fundacji "Sprawni Inaczej", Warsztatom Terapii Zajęciowej "Tratwa", Galerii "Promyk" a także Schronisku dla Nieletnich w Gdańsku. Centralne Muzeum Morskie od kliku lat współpracuje z Fundacją "Sprawni Inaczej" włączając się tym samym w łamanie barier społecznych dotyczących ludzi niepełnosprawnych.

Wspólna praca zaowocowała wystawami prac ceramicznych podopiecznych fundacji, dla których miejsca użycza tradycyjnie Centralne Muzeum Morskie. Od 27 października zapraszamy do zwiedzania trzeciej już wystawy prac powstałych na warsztatach terapii zajęciowej. Tym razem tematem, który zainspirował twórców było morze. Rzeźby, które w ten sposób powstały pokazują, że osoby działające intuicyjnie bez większych znajomości technik plastycznych potrafią tworzyć dzieła piękne, pełne świeżości i wyrazu. Prace powstające na tych zajęciach są zarazem swoistą kroniką warsztatów, gdzie nie fakty odgrywają najistotniejszą rolę a emocje. Obrazy stają się słowami, a możliwość takiego wypowiedzenia się powoduje wielką radość. Ale radość jest jeszcze większa, gdy wypowiedź ta zostanie wysłuchana - gdy przyjdą goście zobaczyć te prace na wystawie.


"Takie sobie morze"
Spichlerze na Ołowiance 27.10.2006 - 15.12.2006 r.


Partnerzy