Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Skala mikro na "Darze Pomorza"

24.06.2015 |

Wyślij wiadomość |


Skala mikro na Darze Pomorza

Jak co roku, o tej porze Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Liga Obrony Kraju organizują wspólną wystawę modelarską na "Darze Pomorza".

Tegoroczna, XXII wystawa modeli statków, okrętów, żaglowców i dioram, mieści się w sali III wachty lewej burty muzealnego statku. Przedstawiono na niej 25 prac z plastiku, wycinanek kartonowych, drewna i metalu, które wykonali modelarze z Gdańska, Gdyni, Warszawy i Mosiny.

Jedna z najciekawszych prac wystawie są autorstwa Katarzyny Manikowskiej, specjalistki od miniaturowych historycznych postaci z Gdańska oraz Witolda Kosińskiego z Warszawy, który wykonuje wieloelementowe dioramy morskie i lądowe.

Wystawa, zorganizowana, będzie otwarta dla zwiedzających do 27 sierpnia 2015 roku. Wówczas odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników.


"XXII Ogólnopolska Wystawa - Konkurs modeli kartonowych, plastikowych, miniaturowych statków - okrętów - żaglowców - dioram oraz samolotów morskich"
Dar Pomorza
23.06.2015 - 27.08.2015


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+