Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Poznajmy historię portu gdańskiego

24.06.2011 |

Wyślij wiadomość |


Poznajmy historię portu gdańskiego

Szlakiem toru wodnego, świateł latarni morskich, sprytnym okiem aparatu fotograficznego oraz zwinnym pociągnięciem pędzla artysty…

Jedyny w swoim rodzaju, zgromadzony po raz pierwszy zbiór przepięknych i unikatowych ujęć zaprezentowanych na obrazach, rycinach i współczesnych zdjęciach przedstawiających historię Portu Gdańsk jako głównego polskiego ośrodka handlu morskiego na przełomie wieków.

Wszystko to czeka na Państwa w Sali Dolomitowej, w Spichlerzach na Ołowiance, gdzie prezentowana jest wystawa "Port Gdańsk – budujemy historię", zorganizowana przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. przy współpracy z Centralnym Muzeum Morskim.

Przenieś się oczami wyobraźni i bądź świadkiem historii powstania portu, który w chwili obecnej znajduje się w czołówce bałtyckich portów morskich.

Najmłodsi odwiedzający będą mieli możliwość ułożenia wielkich puzzli pokazujących nowy, bajkowy wymiar Portu Gdańsk.

Przygotowano także specjalną atrakcję – przy wejściu do Centralnego Muzeum Morskiego od strony Motławy (okolice SOŁDKA), przez cały okres trwania wystawy chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie na tle stojącej tam panoramy Portu Gdańsk. Ci, którzy je wyślą na adres promotion@portgdansk.pl i napiszą, dlaczego warto odwiedzić Port, być może będą mieli okazję zobaczyć go z bliska.

 

Nie widziałeś – Zobacz
Nie byłeś – Przyjdź


"Port Gdańsk – budujemy historię"
Spichlerze na Ołowiance 24.06.2011 - 4.09.2011


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+