Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Porty Bałtyku na "Sołdku"

22.05.2009 |

Wyślij wiadomość |


Porty Bałtyku na "Sołdku"

Posterowa ekspozycja zatytułowana "Porty Bałtyku", przygotowana przez międzynarodową grupę specjalistów zajmujących się ochroną bałtyckiego dziedzictwa kulturowego, zwraca uwagę zarówno na zmiany, jakie zachodzą na terenie historycznych portów, jak również na zagrożenia, na jakie są one narażone w czasie procesu urbanizacji. Porty są często miejscem ścierania się interesów różnych grup społecznych. Na terenie niektórych powstają nowoczesne dzielnice i centra handlowe, inne zmieniają funkcje i stają się centrami życia kulturalnego. Jaka była historia rozwoju bałtyckich portów, jakie mają cechy wspólne i jakie wyzwania stoją przed nimi? Na te pytania odpowiada niniejsza wystawa.


"Bałtyckie porty"
Sołdek 21.05.2009 - 31.10.2009


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+