Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Polacy na Hornie

20.08.2014 |

Wyślij wiadomość |


Polacy na Hornie

Wystawa została otwarta 16 sierpnia 2014 roku, podczas uroczystości związanych z 40-leciem Bractwa Kaphornowców.

Na 2 planszach przedstawiono krótkie informacje o przylądku Horn, o Bractwie Kaphornowców, jego symbolach i działalności. Na kolejnych 11 planszach przedstawiono statki i jachty, na których polscy żeglarze opływali Horn oraz kapitanów, którzy dowodzili tymi wyprawami. Polską obecność na wodach wokół Hornu zapoczątkował w 1937 r. "Dar Pomorza". Potem, od lat siedemdziesiątych, Horn okrążały polskie jachty. Duże żaglowce pod polską banderą pojawiły się na tym akwenie dopiero od 1988 r., gdy "Dar Młodzieży" przeszedł trawers Hornu podczas swego rejsu dokoła świata.


"Polacy na Hornie"
Dar Pomorza 16.08.2014 - 30.09.2015


Wystawa dostępna jako plik PDF


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+