Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Plecionkarskie rzemiosło w Muzeum Wisły w Tczewie

08.10.2013 |

Wyślij wiadomość |


Plecionkarskie rzemiosło w Muzeum Wisły w Tczewie

Torebka wypleciona z gazetowego papieru, koszyki z wikliny i plastikowej taśmy oraz tron z patyków – w Muzeum Wisły można oglądać eksponaty zebrane przez miłośników tradycyjnego rzemiosła podczas podróży po Polsce.

Wystawa "Niech się plecie" jest efektem badań terenowych prowadzonych przez Stowarzyszenie Serfenta z Cieszyna. Działają w nim etnolodzy, pedagodzy, instruktorzy rękodzieła artystycznego, czeladnicy i mistrzowie rzemiosła. Udostępnili oni Muzeum Wisły w Tczewie ponad 60 wyrobów plecionkarskich, które zgromadzili w ramach projektów "Plecionkarskim szlakiem Wisły" oraz "Plecionkarskim szlakiem Polski".

Podczas zwiedzania ekspozycji publiczność może obejrzeć także film "Co ty pleciesz?", dokumentujący badania. Eksponatom towarzyszą 32 wielkoformatowe fotografie.


"Niech się plecie"
Muzeum Wisły w Tczewie 8.10.2013 - 2.03.2014

 


Partnerzy