Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Morze Antoniego Suchanka

27.05.2010 |

Wyślij wiadomość |


Morze Antoniego Suchanka

Morze zaklęte w sztuce - tak można w dwóch słowach sparafrazować wystawę pt. "Morze Antoniego Suchanka", którą można oglądać w Centralnym Muzeum Morskim. Jest to ósma wystawa z cyklu "Polscy artyści o morzu", w całości złożona z prac pochodzących z kolekcji sztuki marynistycznej naszego Muzeum.

Morze w malarstwie polskim to temat chętnie podejmowany przez polskich artystów. Antoni Suchanek, zaliczany do najwybitniejszych polskich malarzy marynistów, również wobec natury, potęgi i tajemniczości morza nie pozostał obojętny. Na wystawie znalazły się obrazy, rysunki i grafiki jego autorstwa powstałe od lat 30. XX wieku aż po ostatnie lata życia artysty. Wśród nich są widoki stoczni polskiego wybrzeża, pejzaże z Gdańska i Gdyni, a także opatrzone osobistymi dedykacjami rysunki i akwarele tworzone na użytek prywatny.

Ekspozycja wpisuje się w program obchodów jubileuszu 50-lecia Centralnego Muzeum Morskiego. Wystawie towarzyszy – jak co roku - wydany w CMM katalog.

Biografia Antoniego Suchanka


"Morze Antoniego Suchanka"
Spichlerze na Ołowiance 28.05.2010 - 31.08.2010


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+