Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Morskie inspiracje

13.10.2005 |

Wyślij wiadomość |


Morskie inspiracje

Na wystawę składają się prace podopiecznych takich placówek jak: Fundacja "Sprawni Inaczej", Warsztat Terapii Zajęciowej "Tratwa", Dom Seniora im. Jana Pawła II oraz Schronisko dla Nieletnich.

Na ekspozycji zaprezentowanych zostanie przeszło 90 prac. Głównymi tematami rzeźb są ludzie i zwierzęta. Artyści inspiracje czerpią z programów telewizyjnych, gazet, książek oraz filmów. Bardzo zróżnicowane w wyrazie. Rzeźby ludzi i aniołów są statyczne, jakby wstrzymane wpół niewypowiedzianego, niedosłyszanego słowa. Rzeźby zwierząt zaś są pełne ekspresji, dynamiczne. Postaci ryczących smoków i dinozaurów, nastroszonych ptaków gotowych zerwać się do lotu.

W swoich pracach zamykają marzenia. Przedmioty użytku codziennego nabierają zupełnie innego znaczenia. Wywołują podziw i uznanie na wszelkich wystawach i konkursach. Prace artystów często wspomagają szczytne cele np. na aukcjach na rzecz Hospicjum Pallottinum.

Pasja i zaangażowanie artystów zostały uwieńczone w obiektywie Piotra Wittmana. Fotografie Wittmana stanowią ilustrację wystawy tworząc swoistego rodzaju esej o artystach.


"Morskie inspiracje"
Spichlerze na Ołowiance" 13.10.2005 - 13.12.2005


Partnerzy