Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
60 lat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Pod hebanowym drzewem życia

Komunikat

Obostrzenia i ograniczenia w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku w związku z pandemią koronawirusa - przeczytaj

Ten wpis jest archiwalny.

Modele statków i okrętów na "Darze Pomorza" po raz XXIV

29.06.2017 |

Wyślij wiadomość |


Modele statków i okrętów na "Darze Pomorza" po raz XXIV

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Wydawnictwo JSC z Gdańska zapraszają na wystawę modeli statków i okrętów na "Darze Pomorza" w Gdyni.

- Jest to już XXIV czasowa, wystawa modelarska i jednocześnie druga edycja wystawy modeli Wydawnictwa JSC na naszym statku muzeum – mówi Andrzej Truszkowski z Działu Historii Budownictwa Okrętowego – Modele można oglądać przez całe lato, do 27 sierpnia 2017 w sali III wachty lewej burty "Daru Pomorza".

Na wystawie przedstawiono 34 modele statków i okrętów wykonanych z gotowych wycinanek kartonowych Wydawnictwa JSC z Gdańska, w tym modele okrętów z II wojny światowej, modele statków pasażerskich (m.in. polskie transatlantyki "Batory" i "Stefan Batory") oraz modele współczesnych statków handlowych różnych typów. Wydawnictwo JSC z Gdańska powstało w 1991 r. Do końca 2015 r. wydało w specjalnych zeszytach 241 modeli statków i okrętów, 43 modele budowli, 16 modeli samolotów.


XXIV wystawa modeli statków i okrętów
Dar Pomorza 27.06.2017 - 23.08.2017


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+