Strony Narodowego Muzeum Morskiego wykorzystują pliki cookie, aby aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania oraz do celów statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Jeśli chcesz ograniczyć lub zablokować pliki cookie, możesz to zrobić za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.

X

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualny język:

Polski
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku - zamknięcie naszych oddziałów

Uprzejmie informujemy, że z powodu pandemii koronawirusa z dniem 19 października 2020 roku, do odwołania, zostają zamknięte dla zwiedzających wszystkie oddziały Narodowego Muzeum Morskiego.

Ten wpis jest archiwalny.

Konkurs modeli statków i okrętów

08.07.2013 |

Wyślij wiadomość |


Konkurs modeli statków i okrętów. Fot. Wojciech Jóźwiak - CMM

Jest to już XX wystawa i jednocześnie konkurs modeli statków, okrętów, żaglowców, dioram i samolotów morskich. Zaprezentowano na niej 32 prace wykonane z gotowych zestawów plastykowych, z wycinanek kartonowych, z drewna i z metalu. W imprezie biorą udział modelarze z Trójmiasta i Warszawy, zrzeszeni w klubach albo działający indywidualnie. Na uwagę zasługują dioramy Pani Katarzyny Manikowskiej z Gdańska mające duże walory artystyczne. Warto dodać, że na wystawie pokazano prace dwóch pracowników Centralnego Muzeum Morskiego – dioramy w butelkach Pana Waldemara Dziarkowskiego z Gdańska i model karaweli "Nina" Pana Bolesława Kopystyńskiego z Gdyni. Organizatorem wystawy – konkursu jest Centralne Muzeum Morskie i Liga Ochrony Kraju. Nagrody rzeczowe dla laureatów ufundowały firmy Mirage Hobby z Warszawy i Morska Agencja z Gdyni.


Konkurs modeli statków i okrętów
Dar Pomorza 25.06.2013 - 29.08.2013

 


Partnerzy

Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+